ATMEL 51 ID2 Flash Utility


  Aj Vy radi pracujete s procesormi Atmelu – 51-Rx2 rady ? Sú to výborné a výkonné procesory s prehľadnou architektúrou a príjemnou cenou, vďačne sa hodiace na mnohé aplikácie. Medzi ich najväčšie prednosti patrí aj existencia celej rady jednotlivých variant s rôzne veľkou flash pamäťou programu , integrovanou priamo na čipe a podporou jednoduchého „uploadovania“ cieľového softwaru štandartnou sériovou linkou – ISP technológiou (samozrejme je potrebná HW podpora počas resetu, ale to nie je náplňou tohto článku ) .  Na download v súčasnosti existuje viac programov, väčšinou freewarových. Mnoho z nich je naozaj komfortných so značnou  škálou podporovaných funkcií. Problém nastáva až vtedy, ak plánujete svoj software „uploadovať“ z OS počítača,  ktorý nie je tým ktorým programom podporovaný. To bol aj dôvod, prečo vznikol tu popisovaný software so základnými funkciami umožňujúcimi „upload“ softwaru. Je síce možno menej komfortný ako ostatné, zato však beží na .net technológii a to ho robí naozaj multiplatformovým ISP upload riešením. V súčastnosti je bežne používaný na PC (WindowsXP), ale aj na  PPC (WM2003 a WM5). Nie je teda už viac nutné mať pri sebe „poruke“ plnohodnotné PC či notebook na tak triviálnu vec, akou je upgrade softwaru v teréne a v cieľovom HW.             Vyskúšaný a používaný je v spojení s mikropočítačmi AT89C51ID2, nemá však obmedzenia na konkrétny procesor, netestuje ani veľkosť flash pamäte. To ostáva na plnej kontrole vývojára. Ako vstupný formát súboru s programom určeným pre upload do cieľového mikropočítača je  podporovaný štandardný a bežný intel hex formát.

             Ak prirátame možnosť, že Vám novú verziu software pošle niekto majlom na PPC tesne pred uploadom v teréne.....

            Software je v existujúcej verzii freeware. Plne podporuje download do systému RMV3, kde zabezpečuje zároveň reset modulu so súčasným prepnutím do ISP módu. Pri použití s inými modulmi vie „iba“ upload software. Reset s výberom ISP módu musí prebehnúť na konkrétnom module ručne obsluhou. To však vôbec nemení účel jeho použitia. V prípade potreby je možné dohodnúť sa aj na jeho „customizácii“ konkrétnemu HW riešeniu finálneho používateľa.

Tu je umiestnený programy na voľné stiahnutie. Vyber odkaz na súbor a použi funkciu "Uložiť cieľ ako" (myška - pravé tlačítko....)
  • RD2 (´51 mcu) Flash software download - .NET - vhodný aj pre PPC ! - RD2FlashUpload
.
Vygenerovanďż˝: Sun Jul 21 03:28:12 2024