Riadiaci systém RMV3Riadiaci systém je mikropočítačom riadený kompaktný a profesionálny riadiaci systém. Bol vyvinutý špeciálne pre riadenie technológií relaxcentier, ale jeho konštrukcia svojou komplexnosťou z neho robí kompaktný riadiaci systém pre univerzálne použitie. Prevažná väčšina komponentov je povrchovo montovaná na obojstranej pokovenej doske plošných spojov, zaručujúca vysokú HW spoľahlivosť riadenie. Je osadený mikropočítačom 51, a svojim HW vybavením umožňuje download softwaru priamo do modulu pomocou sériovej linky. Štandartne obsahuje dvojriadkový podsvietený LCD display a 12 tlačidlovú klávesnicu s podsvietením LED diódami. Je priamo napájaný zo siete 220V (má v sebe integrovaný spínaný napájací zdroj pre napájanie vlastnej elektroniky), čo výrazne zjednodušuje jeho použitie. Celé zariadenie je v profesionálnej, kvalitne dizajnovo tvarovanej krabičke z vysokokvalitného plastu. Obsahuje celú radu dnes už štandartných prvkov, ako sú EEPROM, RTC, galv. oddelenú RS485, IIC port, DALLAS rozhranie, A/D prevodníky, diskrétne vstupy a výstupy, špeciálne HW vstupy pre snímače hladín, integrovaný bzučiak a mnoho ďalších. Je možné ho dodávať na požiadanie aj iba čiastočne vybavený, pretože celá jeho architektúra je modulárna a to ako samostatný HW, alebo spolu s softwarovým vybavením na mieru. Všetky vstupy a výstupy sú osadené kvalitnými konektormi pre priame pripojenie káblov bez spájkovania či skrutkovania.
  Podrobnejšia špecifikácia :
 • 1- INPUT - 4x logické vstupy 10-30V AC/DC galvanicky oddelené s vyvedeným riadiacim napätím (pohybové čidlá, tlačidlá, snímače...)
 • 2- INPUT - 2x hladinové snímače s umiestnením priamo do vody so spoločným kontaktom
 • 3- INPUT - trojvodičový vstup pre adresovateľné digitálne teplomery DALLAS DS1820(DS18S20)
 • 4- RS-485 - komunikačný port pre napojenie na centrálny riadiaci systém. Port je galvanicky oddelený s možnosťou použitia externého napájacieho zdroja 10-30V/DC alebo je možné použiť aj interný napájací zdroj. Taktiež je možné cez tento port vykonávať upload riadiaceho programu do RMV3.
 • 5- OUTPUT - 2x analog OUT 0-1V s možnosťou použitia pre zariadenia, ktoré je možné ovládať riadiacim napätím.
 • 6- INPUT - 2x analog IN 0-5V na pripojenie čidiel s analógovým výstupom
 • 7- UPLOAD - konektor na zapísanie nového programu do jednotky. Možný zápis z PC alebo PPC.
 • 8- INPUT - 230VAC napájanie modulu
 • 9- OUTPUT - 2 relátkové kontakty NC/O 5A 30VDC/230VAC
 • 10- INPUT - 12-230V/AC pre triakové výstupy (napájanie technológií)
 • 11- OUTPUT - 4x triakový výstup 0,5A/12-230VAC galvanicky oddelený
 • 12- OUTPUT - 3x výstup 12V/50mA pre externé relé , galvanicky oddelený

Ako už bolo spomenuté, riadiaci systém je konštruovaný na kvalitnej obojstrannej prekovenej doske plošných spokov a väčšina komponentov je v prevedení SMD.


Referencie :
Riadenie je v súčastnosti okrem iného používané ako distribuované riadenie technológií celej rady wellness relaxcentier firmy VAMELI.
.
Vygenerovanďż˝: Sun Jul 21 02:45:30 2024